Risk Değerlendirme Hizmetleri

Doğru risk değerlendirmeleri, sorunları ortaya çıkmadan çözmeye yardımcı olur. Ayrıntılı değerlendirmeler, ele almanız gereken kaynakları belirler ve öngörülebilir riskleri içerir. Türkiye genelinde ve ötesinde çalışan çok disiplinli güvenlik danışmanları ekibimiz, mevcut ve beklenen güvenlik risklerini belirler.

Ardından, benzersiz ihtiyaçlarınıza ve hedeflerinize göre uyarlanmış bir güvenlik hizmetleri paketi geliştiriyoruz. Kapsamlı risk değerlendirmelerimiz, anketleri ve olası felaketleri önlemeye yönelik ayrıntılı, uygun maliyetli planları içerir, herkes için güvenliği ve güvenliği artırır.

 

Tipik Bir Risk Değerlendirmesi Şunları İçerir:

  • Kilit personelin görüşmeleri
  • Saha ziyareti ve değerlendirme
  • Site fotoğrafçılığı ve haritalama
  • Mevcut güvenlik sistemlerinin envanteri
  • Posta, paket ve teslimat prosedürleri
  • Kapsamlı risk analizi
  • Suç istatistikleri / polis departmanı raporları

 

Risk Değerlendirmesine Yaklaşımımız

Gelen tehditlerde gezinmek için, kuruluşunuzun risk profilini değerlendirmek için tam bir risk perspektifine ihtiyacınız vardır. Toplam risk perspektifimiz, yaptığımız her şeyin merkezinde yer alır. Yalnızca kuruluşunuzun bugünkü değerini etkileyen farklı risk türlerini değil, aynı zamanda yarın kuruluşunuzu büyük olasılıkla neyin etkileyeceğini anlamanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Sadece organizasyonunuzu pazarda karşılaştığınız risklerden uzaklaştıracak stratejiyi tasarlamakla kalmıyor, aynı zamanda onu kurumsal seviyeden saha seviyesinde taktik operasyonlarla operasyonel hale getiriyoruz. İşinizi ileriye dönük olarak destekleyecek stratejik ve taktiksel kararları bilgilendiren toplam risk perspektifinizi göstermek için karşılaştığınız riskin boyutlarını yapısaldan değişkene, dıştan içe ayırıyoruz.

Risk ortamı sürekli değişiyor. Hızla değişen tehditlerin bir adım önünde olmak için risk profilinizi riskin nedenselliğine göre değerlendirmek çok önemlidir. Riskin kurumsal hedefler ve güvenlik açıkları üzerindeki potansiyel etkisini ölçmek için risk değerlendirmeleri gerçekleştiriyoruz. Risk değerlendirme hizmetlerimiz, kurumsal hedeflerinize yönelik potansiyel boşlukları ve tehditleri anlayabilmeniz için size risk durumunuzun bir portresini sağlamak üzere tasarlanmıştır. Securezon risk değerlendirmeleri, kurumsal düzeyde, tesis düzeyinde, basit veya karmaşık, yerelden küresele yapılabilir.

Risk profilinizin doğru ve güncel bir şekilde anlaşılması, rekabet avantajı sağlar ve optimum risk yönetimi yaklaşımını tasarlamanın temelini oluşturur.

 

Risk Değerlendirmeleri Ne Zaman Kullanılır?

  • Uyumluluk – Düzenlemeler geliştikçe, şirketinizin kuruluşunuzdaki uyumluluk risklerini ve boşlukları tanımlaması kritik önem taşır. Risk değerlendirmeleri sayısız alanı ele alabilir ve ekibimizle, sağlam taktik operasyonlar desteğimiz aracılığıyla yapısal ve değişken risklerinizi ele almanıza yardımcı olabiliriz.
  • Bakım görevi – Risk değerlendirmeleri, kuruluşunuzun gözetimine yardımcı olabilir ve eylemlerin bakım standardını karşılamadığı alanları tespit edebilir.
  • Gelecekteki riskler – Doğal afetler, tedarik zinciri, ekonomik etki, siber saldırılar ve daha fazlası gibi harici ve dahili kaynaklardan potansiyel etkileri belirleyebiliriz.

Riskler bağımsız değildir; birbirleriyle bağlantılıdırlar. Risk yönetimi ve güvenlik bir zamanlar bir organizasyon içinde bir silo olarak görülürken, bu düşünce tarzını sürdürmeye devam etmek zararlı olabilir. İş riskine yönelik veriye dayalı bir yaklaşım, risk kadranları arasındaki güçlü, pozitif korelasyonlarla desteklenir. İstatistiksel analiz, bir alandaki iş riskindeki artışın, diğerlerinin yanı sıra riskte de benzer bir artışa neden olduğunu göstermiştir.

Gelecekteki suçları tahmin etmek için suç verilerini, çeşitli yavaş hareket eden yapısal değişkenleri ve son kesintilerin hızlı hareket eden göstergelerini alan makine öğrenimi algoritmalarını kullanıyoruz. Bu endeks, toplumdaki suç unsurlarını alır ve mülkiyet ve şiddet suçları için mevcut ve geçmiş riskleri ortadan kaldırır. Bu bilgileri raporlarda sentezliyoruz, böylece bölgeniz için suç endeksi puanını ve haritasını görebilirsiniz – ancak daha da önemlisi suç ve diğer risk alanları arasındaki ilişkiyi anlayabilirsiniz.