Dağıtım ve Lojistik Sektörü

Güvenlik operasyonları ve lojistiği, insanların, malların, bilgilerin ve diğer kaynakların belirli bir başlangıç ​​noktası ile son varış noktası arasında güvenli bir şekilde yönetilmesini ve taşınmasını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

Mallar, üreticiden tedarikçiye bir tedarik zincirinde ilerlerken, hasar ve hırsızlık da dahil olmak üzere bir dizi tehdide karşı risk altında olurlar. İster nakliye aracında ister geçici olarak depolarda depolandığında, mallarınızın çabuk bozulan ve hassas mallarda onarılamaz hasara neden olabilecek değişen ortamlardan etkilenmediğinden emin olmak istersiniz.

Stratejik bir güvenlik planı geliştirme süreci, kültürel ve dini inançlar, hükümet ideolojisi, ulaşım sistemleri, tıbbi bakım tesisleri ve yerel kanun yaptırımı gibi kaynakların, personelin ve bilgilerin koordinasyonunu içerir.

Uzaktan izleme, verimli, optimize edilmiş güvenlik ile tüm tedarik zinciri sürecine fayda sağlayabilir. Malların varışını izlemek ve beklenen son tarihlere kadar ve hasarsız olarak doğru yerde olmalarını sağlamak. Uzaktan izleme hizmetleri, işletmenizde minimum kesinti ve yüksek değerli paketleriniz için içinizin rahat etmesini sağlar.

Securezon yerinde ve uzaktan izleme teknolojileri ile, yalnızca nakliye ve depolamadaki mallar için güvenlik sağlamakla kalmaz, aynı zamanda deponuzun çalışma verimliliğini de artırabilir. Uzaktan erişim kontrolü ve sistem kontrolü izleme sağlayarak, güvenli alanlara yetkisiz girişlere ve değişken depolama koşullarının neden olduğu mal hasarlarına karşı güvende olabilirsiniz.

 

Uzaktan İzleme Nedir ve Lojistik Güvenliği Nasıl Geliştirebilir?

Uzaktan izleme, yolda veya depolarda depolanan değerli kargonuz için uygun maliyetli tedarik zinciri güvenliği yönetimi sağlar. Securezon Gözlemevi’nde son derece eğitimli profesyonel bir güvenlik operatörü ekibi tarafından desteklenen  , alarmlarınızın yılın 365 günü 24/7 izlendiğinden emin olabilirsiniz.

Bir saha alarmı tetiklendiğinde, profesyonel bir operatör alarmın nedenini araştırmak için hemen tepki verecektir. Şüpheli davranışın tespit edilmesi üzerine, operatör ekibi sizinle ve / veya belirlenen anahtar sahibiyle iletişime geçecek ve hızlı bir yanıt sağlamak için davetsiz misafirleri veya ilgili acil durum hizmetlerinin faaliyetlerini görsel olarak doğrulayacaktır.

Uzaktan izleme hizmetleriyle CCTV güvenliğinizi bir sonraki seviyeye taşıyın. Güvenliğinizi basitçe reaktif olmaktan proaktif hale getirmek. Vandalizmi, hasarı ve hırsızlığı gerçekleşmeden önce önlemek ve izinsiz girişleri durdurmak.

 

DEPO GÜVENLİĞİ

Depo güvenliği birkaç faktöre bağlıdır; depolanan malların türü, saha konumu, personel erişim noktaları ve belirli erişim seviyeleri gerektiren personel sayısı.

Güvenliğinizin ihtiyaçlarınıza göre verimli çalışmasını ve kargonuzun güvenli ve emniyetli olmasını sağlamak için tedarik zinciri güvenlik yönetim sisteminizin tüm bu faktörleri bünyesinde barındırması gerekir.

Örneğin, 7/24 etkinleştirilen lazerler kullanılarak doğrulanmamış girişlere karşı korunan belirli bir alanda depolanan değerli kargoların bulunduğu açık bir deponuz olabilir. Bu lazerler kırıldıktan sonra, güvenlik operatörlerimizin sizi, belirlenmiş anahtar sahiplerini ve doğrulanmamış bir girişe gerekli acil durum hizmetlerini uyaracağı Securezon Gözlemevi’ne acil bir alarm gönderir. Personelin erişimini doğrulamak için, yetkilimizden görsel doğrulama seçeneği uygulanabilir veya erişim izni olan personel bir kod girebilir. Görsel veya bir kod kullanarak tüm yetkili girişler daha sonra başvurmak üzere izlenebilir.

 

TAŞIMA GÜVENLİĞİ

Securezon’un uzaktan izleme hizmetleri, Türkiye genelinde taşınan mallar için ek güvenlik sağlamak için de kullanılabilir. Taşıma araçlarında takılı GPS cihazları desteği ile Securezon, mallarınızın ülke genelindeki yolculuğunu izleyebilir, sizi veya atanmış tedarik yöneticilerini yetkisiz durmalara veya potansiyel olarak şüpheli faaliyetlere karşı uyarabilir.

 

SİSTEM KONTROLÜ

Mallarınız için depolama ortamı türü, çabuk bozulan maddelerin ve yüksek değerli ürünlerin zamanla zarar görmemesinin anahtarıdır. İster belirli bir aydınlatma seviyesi, ister minimum veya maksimum sıcaklık veya nem seviyelerinin izlenmesine ihtiyacınız olsun, Securezon sistemleri, kargonuzun depolanması için uzaktan izlemeyi kontrol eder.

Uzaktan izleme hizmetlerimiz, su baskını risklerine karşı uyarma ve hassas ürünler için optimum ortamı sağlama dahil olmak üzere depolama birimleriniz ve depolarınızdaki sistemleri hem izleyebilir hem de kontrol edebilir.

Uzaktan izleme ile yerinde tedarik zinciri güvenliği yönetiminiz şunlardan faydalanacaktır:

  • Gelişmiş güvenlik ve çalışma verimliliği
  • İhtiyaçlarınıza uygun bir zamana göre optimize edilmiş güvenlik
  •  Davetsiz misafirleri özel araziden, çalışma alanlarından ve değerli eşyalardan uzak tutan canlı sesli anonslar
  • Alarmın nedenine ilişkin hızlı yanıt ve kapsamlı araştırma
  • Operatörler, şüpheli davranışları ve acil servislere izinsiz girenleri görsel olarak doğrulamak için CCTV kullanır ve anında müdahale edilmesini sağlar